Роль тварин в житті дітей

Кожна дитина після досягнення певного віку починає просити батьків купити яке-небудь звірятко. Багато людей вважає, що діти і домашні тварини - несумісні поняття; інші, навпаки, вважають це за необхідне. Звернемося до відомих фактів і даних, які допоможуть в цьому розібратися.

Вчені в галузі психології та педіатрії в університеті Уорик (один з найуспішніших університетів, що постійно перебуває в першій десятці рейтингу університетів Великобританії ) проводили дослідження щодо взаємозв'язку дітей і домашніх тварин. Отриманими результатами було доведено, що тварини в житті дітей відіграють одну з найважливіших ролей. У списку з 10 найбільш важливих життєвих складових кожна дитина, яка має вихованця, поставила його на 3-4 місце, а деякі з дітей - навіть на 2 місце після мами.

Домашній вихованець для дітей - надійний друг і помічник. Як відзначають дослідження університету Уорик, пiд час хвороби та інших життєвих проблем саме тварини регулярно були поруч і підтримували малюків. А один з хлопців розповів історію, як відданий пес не відходив від ліжка малюка, поки той мучився з жаром. Як тільки температура вщухла і спала, відданий чотириногий друг заспокоївся і повернувся на своє місце. Діти і домашні тварини - кращі друзі. Цей друг завжди вислухає і нікому не розповість секретів. Крім того, з цими друзями ніколи не виникає сварок і конфліктів, всі відносини побудовані на взаємній любові та довірі.

/Files/images/0a348473670e5eb0408d3487583dd896.jpg

На думку психологів, домашні вихованці забезпечують сприятливу атмосферу в сім'ї. Численні дослідження показали, що сім'ї, які не мають домашніх тварин, частіше схильні до конфліктів і сварок. В той час, як в сім'ях, які мають собаку, кішку, морську свинку, панує атмосфера затишку і гармонії. Психологи в один голос стверджують, що сім'ї, де діти і домашні тварини ростуть разом, не мають проблем зі спілкуванням. А малюки в таких сім'ях менш агресивні і замкнені, більш товариські і відкриті. Навіть такий, здавалося б, серйозний стрес, як розлучення батьків, діти переносять легше, якщо поруч є друг-вихованець.

/Files/images/picturecontent-pid-23d2a.jpg

А ось американські дослідники навіть простежили взаємозв'язок між відсутністю домашніх тварин і прогресуючею наркоманією. Ними було доведено, що наркоманії немає місця там, де є про кого піклуватися в будинку.

Ставлення дітей до тварин та їх поведінка формуються поступово. І якщо Ваше чадо починає смикати кота за хвіст, не можна кричати на дитину і лаяти ії. Треба пояснити, що тваринi теж боляче. Але, можливо, саме так Ваш малюк знайомиться з новим мешканцем, і це скоро мине. Та і самі тварини, повірте, не будуть терпіти поганого ставлення до себе і обов'язково вживуть відповідних заходiв - втечуть або сховаються. Діткам постійно потрібно пояснювати, що це теж жива iстота, їй боляче, вона також хоче спати, грати, їсти, - так само, як і я, і ти. До речі, тварини допоможуть Вам вчасно розкрити в дитині будь-які можливі психологічні відхилення. Якщо малюк надмірно агресивний і розлючений або він замкнутий навіть з волохатим вихованцем - покажіть малюка психологу, який допоможе вчасно виявити можливу проблему.

О, ви роздумуєте над тим, чи потрібна Вашим дітям домашня тварина? А як Ви подивитесь на те, що практично у всіх країнах вже існують спеціальні центри анiмалотерапії, де спілкуючись з дельфінами, кіньми, собаками, дітки виліковуються від безлічі психологічних і фізичних недуг?! А ну ж бо, не сумнівайтеся, а придбайте дитині самого відданого друга!

Коментарi