Вибір домашнього улюбленця

Отже, якщо ви досі не маєте вихованця, але вже дали добро на його придбання, зіставте всі можливі позитивні і негативні сторони, які торкнуться вас при спільному проживанню з новим членом сім'ї.

Собаки

Плюси: вірні, розумні, віддані друзі. Деякі породи мають особливо високий рівень інтелекту (німецькі вівчарки, ротвейлери). Виконують не тільки роль домашнього улюбленця, але і охороняють житло господаря.

Мінуси: у період зростання і потім просто від нудьги можуть гризти меблі, домашні речі, взуття. Деякі собаки не люблять ходити «в туалет» на вулиці, воліючи кут в будинку. Знову ж таки від нудьги собака може вити, гавкати, що зовсім не порадує сусідів. Деякі породи собак вибирають собі хазяїна-ватажка, інших членів сім'ї або ігнорують, або тероризують (наприклад, чау-чау).

Коти

/Files/images/g70386.jpg

Плюси: Ласкава тварина, яка гуляє сама по собі. Друг, який любить вільні відносини. Має лікувальні здібності, втім, як і собаки, що підтверджено також і лікарями. Гарно ловлять мишей, оберігаючи запаси в будинку від гризунів.

Мінуси: не люблять жити в замкнутому просторі, починають хворіти в квартирі без вигулу. Гострі кігті і зуби часто задіяні і в грі, а це небезпечно для дітей занесенням інфекції в рани.

Гризуни

Плюси: німi тихоні-друзі, м'які і пухнасті. Займають невеликий простір в будинку, мінімум догляду. Шиншили щиро прив'язуються до людини і люблять його. Вони дуже легко йдуть на контакт як з дорослими, так і з дітьми. Ці тварини, не дивлячись на настільки маленькі розміри, мають недюжий інтелект.

Мінуси: вирвуться на свободу - можуть щось погризти. Своїми маленькими зубками можуть поранити дитину досить сильно. Розміщення тільки в клітці або акваріумі, свобода не для них. Відносно короткий термін життя.

Птиці (папуги, канарки)

/Files/images/tropical_colors_165.jpg

Плюси: кращі вихованці, які мають свій характер і можуть сказати "привіт" (якщо навчити і вибрати потрібну породу). Можуть не тільки стати другом дитині, але і прикрасити будинок своєю присутністю.

Мінуси: ви чули коли-небудь, як співає канарка? Свист по всьому будинку. Папуги люблять обгризати кути і пінопластові поверхні. Птахи досить гучні створення, будьте готові, що вранці вас буде будити не пристрій, а ваш улюбленець... з першими променями сонця!

Рибки

/Files/images/grunt.jpg

Плюси: заспокоюють, зачаровують своєю красою і спокоєм. Цікавий факт, що людина, яка милується цими створіннями, сама того не розуміючи заспокоюється, досягає душевної рівноваги і спокою внутрішнього світу. Саме тому акваріумні рибки рекомендовані для людей, які страждають нервозами або депресією. Але і від самого акваріума є користь, він коригує клімат в приміщенні.

Мінуси: регулярний і трудомісткий догляд.

Екзотика

/Files/images/хамелеон.jpg

Екзотика не всім по кишені, так і догляд часто такий же екзотичний, як і тварина. Лікуванням таких вихованців може займатися не кожна веткліника. Найбільш поширені екзотичні тварини - ігуани, змії, жаби, павуки, хамелеони, сови, мавпи. Зрозуміло, що не всі вони безпечні і вимагають граничної обережності при догляді, наприклад, отруйні змії і павуки. Також екзотична заморська тварина може заразити невідомою заморською хворобою. Поведінка деяких "екзотів" може бути неадекватною або навіть небезпечнию.

Отже, погодившись купити дитині домашнього вихованця, пам'ятайте, що крім того, тварини вимагають уваги. Пам'ятайте: безпека вашого малюка вище всього.