Вплив тварин на повноцінний розвиток особистості дитини

Інтелектуальний розвиток

• Тварини є джерелом перших знань про природу. Дитина бачить тварину - вона до неї тягнеться, розпізнає назви, відзначає відмінності, пізнає iї поведінку.
  • Тварини є джерелом розвитку сенсорики. Жодна навчальна іграшка не може зрівнятися з природою. Дитина безпосередньо через органи почуттів сприймає об'єкт: форму, розмір, колір, запах, просторове розташування, рух, м'якість, фактуру вовни і т.д.
  • Тварини є джерелом розвитку логічного мислення. На основі уявлень про тварин, діти вчаться бачити зв'язку і залежності: киса нявкає у миски - голодна, тхір високо підстрибує, гулить - хоче пограти, зачаївся - полює.
  • Тварини - джерело для різних видів діяльності - спостереження, гра, праця, творчість і т.д. В результаті формується допитливість, спостережливість, розвивається фантазія.

Тварини - джерело морального виховання

• Джерело перших переживань і радості. Дитина відчуває позитивні емоції у спілкуванні з твариною. У сучасному суспільстві цього якраз найбільше не вистачає - позитивних переживань.
  • В процесі спілкування у дитини розвиваються почуття прекрасного. Вона вчиться бачити природну красу.
  • В процесі діяльності дитина вчиться проявляти бережне (пасивне) і дбайливе (активне) ставлення до тваринного світу в цілому. Таким чином у дитини формуються основи екологічної культури, яка є складовою частиною духовної культури.

Тварини - джерело естетичного виховання та розвитку

• Натуральна й природна краса спонукає дітей до творчості. Діти люблять відображати свої переживання з твариною в дитячих віршах, розповідях власного виробництва і звичайно ж в образотворчiй діяльностi.

Тварини - джерело трудового виховання

• У процесі спостереження, дитина познайомиться з нескладними трудовими операціями. Під керівництвом дорослих у неї формуються елементарні навички по догляду за тваринами. Придбаваються додаткові відомості про умови життя в природі і в домашніх умовах.

Тварини - джерело фізичного розвитку

• Тварини - джерело зміцнення здоров'я, психічного розвитку: в процесі прогулянок з собакою, тхором, кроликом і т.д, в процесі праці діти також удосконалюються фізично.