Внесено зміни до статті 35 Закону України "Про дошкільну освіту", зокрема, частину п'яту викладено у такій редакції: "Батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату за харчування дітей у державному та комунальному дошкільному навчальному закладі у розмірах, визначених органами місцевого самоврядування або відповідними органами управління.Пільгові умови оплати харчування дітей у дошкільних навчальних закладах для багатодітних та малозабезпечених сімей та інших категорій, які потребують соціальної підтримки, надаються за рішенням органу місцевого самоврядування за рахунок коштів місцевого бюджету.Від плати за харчування дитини звільняються батьки або особи, які їх замінюють, у сім’ях, у яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку встановлюється законом про Державний бюджет України для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах. За харчування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, плата не справляється".

Пільги на харчування мають:

- діти-сироти;
- діти, позбавлені батьківського піклування;
- діти-інваліди;
- діти із малозабезпечених родин;
- діти з багатодітних родин;
- діти загиблих учасників бойових дій в АТО;
- діти учасників бойових дій в АТО.

Для оформлення пільги на харчування необхідно надати наступні документи:

Діти з малозабезпечених сімей (безкоштовне харчування):
- довідка з Управління праці та соціального захисту населення - 1 шт. (оригінал). (Поновлюється 1 раз на півроку);
- свідоцтво про народження дитини - 1 шт. (копія);
- довідка з ЖЕКу (форма № 3) - 1 шт. (оригінал);
- паспорт батьків (копія).
Діти-сироти (під опікою) (безкоштовне харчування):
- свідоцтво про народження дитини - 1 шт.(копія);
- рішення суду про опікунство - 1 шт. (копія).
Діти з багатодітних сімей (троє і більше дітей віком до 18 років) (50%):
- свідоцтва про народження всіх дітей - по 1 шт. (копія);
- посвідчення багатодітної сім'ї - 1 шт. (копія);
- довідка форма № 3 - 1 шт. (оригінал);
- паспорт батьків - (копія).
Діти учасників АТО (безкоштовне харчування):
- довідка про участь особи У АТО - (копія)1шт.;
- посвідчення учасника АТО - (копія) 1шт.;
- свідоцтво про народження дитини - (копія) 1шт.
- паспорт батьків - (копія).
Для дітей-інвалідів (безкоштовне харчування):
- довідка про інвалідність - (копія) 1шт.;
- свідоцтво про народження дитини- (копія) 1шт.;
- паспорт батьків - (копія) 1 шт.

Заява про надання пільги за харчування оформлюється усіма категоріями пільговиків.